Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Gardena kastab Su aia!


Kastmise 10 kuldreeglit:

1. reegel: ühtlane niiskus
Enamiku taimede jaoks on oluline ühtlane niiskus. Kerge kuivamine enne kastmist siiski parandab taimede juurekasvu.

2. reegel: kastke harvemini, kuid põhjalikumalt
Lillepeenrale piisab tavaliselt kahest kastmiskorrast nädalas: parem kasta harvemini ja rohkema veega kui tihemini ja vähema veega.

3. reegel: kastke õhtul hilja või hommikul vara
Jahtunud pinnase kastmisel õhtul või öösel aurustub vähem vett kui kuumalt pinnaselt päevasel ajal ning taimed saavad varuda endasse järgmise päeva kuumuseks piisavalt vett.

4. reegel: jätke lehed kuivaks
Märgadel lehtedel võivad tekkida haigused. Öösel võivad märjad lehed nakatuda lehehallitusse. Päikese käes võivad märgadele lehtedele tekkida pruunid jäljed (veetilgad võimendavad päikesekiirgust).

5. reegel: õige kogus vett
Vajaduspõhine kastmine tähendab, et juurteni peab jõudma piisavalt vett. Liiga väike veekogus jõuab tihtipeale ainult pinnase ülemistesse sentimeetritesse või isegi mitte sinna, näiteks kui multšikiht on liiga paks ja vee kogus eriti väike. Vajaduspõhine kastmine tähendab ka seda, et saaki kandvad taimed vajavad kuni saagi valmimiseni ühtlast niiskust (näiteks juurte ja mugulate valmimine porgandil ja kartulil, lehtede valmimine basiilikul ja salatil, pea valmimine lillkapsal ja lehtsalatil, kaunade valmimine ubadel ja marjade valmimine tomatil ja muudel taimedel).

6. reegel: suurem veekogus tuleb lisada osade kaupa
Veel kulub pinnasesse nõrgumiseks veidi aega. Selleks et vältida vee äravoolamist, tuleks seda lisada mitmes osas.

7. reegel: kastke kindlat kohta, kuid hajutage vett
Kui kastate alati vaid ühelt poolt juurt, kasvab juur vaid sellelt küljelt ning omandab pinnasest toitaineid halvemini. Seetõttu tuleb alati kasta ümber kogu taime ja hajutada vesi kogu kastmisalale.

8. reegel: säästke kastmisel vett
Kastke nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Seda hõlbustab automaatne niiskusanduriga kastmissüsteem, mida saab kasutada nii peenral, rõdul kui ka murul.

9. reegel: vältige üleujutamist
Liigne vesi takistab juurtel hingamist – juured lämbuvad ilma hapnikuta.

10. reegel: kasutage kvaliteetset, savirikast mulda
Rikkalikult savimineraale sisaldaval pinnasel on paremad paisumisomadused ning seetõttu säilitab see ka paremini ja ühtlasemalt vett. Vihmasel suvel ja talvel tuleb veeäravoolu abil üleujutamist vältida.


Gardena Original System

Kraanist voolikusse ja sealt ühendatud seadmesse – GARDENA pakub iga aiatöö jaoks õiget tööriista!

Voolikuliitmikud
Kõik GARDENA Original System liitmikud on loodud kiire, tugeva ja veekindla ühenduse loomiseks kraani ja vooliku ning vooliku ja tarviku vahel.
Voolikud ja voolikupoolid
Voolikud pole ainult vee transportimiseks kraanist taimede ja muruni, need on osa mobiilsest kastmislahendusest, kus iga osa sobib teistega kokku.
Pihustid ja vihmutid
GARDENA-l on olemas erinevate vajadustega sobivad pihustusotsakud, pihustid, pihustusvarred ja aiaduššid.
Mine toodete lehele