Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Kuidas oma muru kevadel hooldada?

Kevad seisneb teie aia ettevalmistamises kasvuperioodiks ja soojemaks ilmaks. Siin on mõned lihtsad kevadise muruhoolduse näpunäited, mis aitavad tagada, et muru on pärast rohu tärkamist võimalikult heas korras.

Aga millist muru ma üldse soovin?

Enne alustamist mõelge läbi, milleks te muru kasutate – kuna see mõjutab teie kevadist muruhooldust. Kas loote lastele mängimiseks toreda haljasala? Või on soov kasvatada lopsakas ja kaunis muru?

Kui kasutate muruplatsi mänguruumina või tavapäraseks meelelahutuseks, peate tõenäoliselt teatud alasid üle külvama. Teisest küljest, kui teie eesmärk on luua täiusliku välimusega muru, võiksite kasutada taimekasvuks vajalike toitaineid aeglaselt eralduvat väetist. Selle tulemuseks on muru, mille kasvamine võtab kauem aega, kuid soodustab ühtlasemat kasvu.

Vabastage aed prahist

Kevadise muruhoolduse osana vältige rohus hallituse teket, riisudes lehti ja koristades ära leiduva prahi – sh oksad, männikäbid, lehed ja laiali lennanud multš. Rehad jms leiate SIIT

Laske õhk sisse!

Õhutage muru – kas hargi või muruõhutajaga –, et pinnas avaneks. Muruõhutajad leiate SIIT

Õhutamine võimaldab luua hapnikurikka keskkonna, mis soodustab tervete juurte arengut. Samuti jõuab nii juurteni nende arengutsükli olulisel ajal rohkem vett. Kuid olge oma ajastusega ettevaatlik. Paljud inimesed teevad selle vea, et õhutavad kevade saabudes liiga vara – pidage hoogu, kuni muru on kasvama hakanud.

Sel ajal külvake üle ka muru külmavõetud või kahjustunud kohad.

Toitke kasvuväetisega

Veel üks kevadise muruhoolduse näpunäide on kasutada looduslikku väetist. See aitab kiirendada teie muru kasvu suvekuudel. Kui talv oli eriti külm, võib muru vajada rohkem väetist.

Teadke, millal niita

Enne niitmist veenduge, et teie niiduki terad oleksid teravad, sest puhtam lõige koormab muru vähem. Olenemata sellest, kas kasutate robotniidukit, lükatavat niidukit või murutraktorit, soovitame terasid regulaarselt vahetada.

Automower® puhul tuleb terad tavaliselt vahetada vähemalt kaks korda aastas, eriti rohu aktiivsel kasvuperioodil. Murutraktorite ja lükatavate muruniidukite terad tuleks teritada või vahetada olenevalt terade kulumisest.

Tanni kaupluses saab lasta teritada kõiki niidumasinate terasid, samuti saab osta uusi.

Tehke umbrohuga imet

Muru sees oleval umbrohul on tihti halb maine, ehkki sellest võib olla kasu. Kui eelistate umbrohuvaba muru, võite selle loomulikult eemaldada – kuid on ka teisi umbrohutõrjeviise. Tänu sagedusele, millega Automower® robotniiduk teie muru niidab, ei suuda umbrohi murus normaalselt kasvada. Robotniidukiga saavutatav vaibataoline viimistlus tähendab, et te mitte ainult ei näe umbrohtu, vaid soodustate ka muru head kasvu. Vaadake robotniidukite valikut SIIT

Tõstke oma muru järgmisele tasemele

Lõpuks, kui soovite, et teie muru välimus tõesti säraks, lõigake kindlasti muru servad. Võite kasutada lihtsaid äärekääre või – suuremate tööde kergemaks tegemiseks – võite valida mõne trimmeritest

Kokkuvõtteks

Misiganes mure seoses aiatööriistade ja -tehnikaga teid vaevab – astuge läbi Tanni kauplusest. Teame mida müüme ja müüme ainult tooteid, mida usaldame. Aastast 1992.